Sbor dobrovolných hasičů Štípa

Sbor dobrovolných hasičů ve Štípě byl založen v roce 1913. Od doby hasiči plní v obci velmi důležitou funkci nejen u požárů, povodní a všech živelných pohrom ale i tam, kde je potřeba jiné lidské pomoci. Hasiči SDH Štípa pravidelně reprezentují obec ve sportovních požárních soutěžích jak dospělých družstev tak i družstev mládeže. Sbor dobrovolných hasičů se také stará o kulturní život v obci Štípa a to tak, že každoročně pořádají spoustu akci pro hasiče i pro širokou veřejnost. Pro mladé hasiče pořádají každoročně například maškarní ples, mikulášskou besídku, dětský tábor a spoustu dalších akcí.

Obec Štípa se nachází asi 10 kilometrů od města Zlín a je součástí města. V současné době sbor kolem 80 členů. Hasičská zbrojnice se nachází 276 metrů nad mořem, a byla přestavěna v roce 1996 a to do současné podoby.

Hasičská zbrojnice SDH Štípa

Výjezdovou jednotku tvoří 13 členů zásahového družstva a je v současné době zařazena do skupiny JPO V. Sbor dobrovolných hasičů ve  Štípě v současné době používá  zásahová vozidla Tatra 815 6x6 cas 32 a Ford Transit 1,8 TDCI.

Tatra 815, 6x6, cas 32 Ford Transit 1,8 TDCI

Dále se v katastru obce Štípa nachází rekreační a zábavní park ZOO Lešná,a kulturní památka kostel Svaté panny Marie, větrný mlýn zvaný Větřák a sportovní klub FK Štípa.

www.stipa.cz www.zoolesna.cz www.povetrnik.cz www.fkstipa.cz